
U bent op zoek naar een safari die bij u past? Middels de gepresenteerde reizen doen wij u enkele suggesties. Going Africa Safaris stelt graag, samen met u, een reis samen die in uw behoefte voorziet. Graag maken we met u een afspraak om in een persoonlijk gesprek tot de juiste keuzes te komen.
Wilt u door ons periodiek op de hoogte worden gehouden
over nieuwe ontwikkelingen, reizen of eventueel andere wetenswaardigheden?
Vul uw naam en emailadres in en klik op verzenden.
Op dezelfde manier kunt u zich ook weer afmelden. Vink dan wel even de optie "afmelden" aan.
Uganda is voor de toeristen een overwegend veilig land. Maar net als in andere Afrikaanse landen komt diefstal en zakkenrollen voor.
Geef geen gelegenheid tot diefstal en gebruik uw gezond verstand.
Uganda ten noorden van Murchison Falls
wordt afgeraden om via de weg te bereizen.
Voor meer reisadvies klik hier.
U hebt een visum nodig aan te vragen bij de Ambassade of aan de grens. Voor de aanvraag hebt u een geldig paspoort, een reisbevestiging,
één pasfoto en het bewijs van inenting tegen gele koorts nodig. Koopt u een visum aan de grens, dan heeft u alleen een geldig paspoort nodig.
Uw paspoort dient nog 6 maanden geldig te zijn na terugkomst uit Uganda.
Deze bepalingen wijzigingen regelmatig.
Ondanks het tropisch regenklimaat is Uganda het hele jaar door bereisbaar. De regentijd is april/mei. De korte regenperiode oktober/november. De regens vallen overwegend in de nacht.
We raden u aan vroegtijdig te boeken.
De lodges zijn exclusief en kennen dus een beperkte beschikbaarheid.
Met dieren is nooit te voorspellen of je die te zien krijgt. Datzelfde geldt ook voor de berggorilla's. Hoewel die veruit in bijna alle gevallen gezien worden, kan het voor- komen dat u geen geluk heeft. Gelukkig blijven dat uitzonderingen. Restitutie van de permit kan in dergelijke gevallen echter niet plaats vinden. Bij de aanschaf van de gorilla permit is een 100% aanbetaling noodzakelijk. Kosten op aanvraag.
Deze safari is gebaseerd op het televisie programma "Waar is de Mol" van Veronica en brengt u via de voetsporen van Johnny de Mol naar de bezienswaardigheden van Uganda. Volg deze voetsporen en ontdek de wildlife, natuur en cultuur van dit voor veel mensen nog onbekende land, "de Parel van Afrika". Een onvergetelijke safari vol ontdekkingen en een groots avontuur.
Dag 1 AANKOMST
Na aankomst op het vliegveld van Entebbe wordt u ontvangen door een lokale vertegenwoordiger waarna u naar uw hotel wordt gebracht.
Overnachting in Sophie's Motel.
Een luxer alternatief is Botanical Beach Hotel.
Dag 2 NGAMBA ISLAND
Een bezoek aan het eiland van de chimpansees! Per boot vaart u naar Ngamba Island waar u na ontvangst geïnformeerd wordt over chimpansees en hun gewoontes.
U krijgt de kans meer te weten te komen over het leven van de chimpansees en dichtbij hen in de buurt kunt komen.
Een prachtige gelegenheid om de chimpansees van dichtbij in hun natuurlijk omgeving te fotograferen.
Later op de dag wordt u weer teruggebracht naar Entebbe waarna u doorreist naat Kampala.
Overnachting in Marble Arch.
Een luxer alternatief is Cassia Lodge.
* Optioneel is het mogelijk om onder begeleiding een wandeling te maken met
jongere chimpansees. U heeft hiervoor wel een overnachting nodig op het eiland om aan één van beide wandelingen per dag deel te nemen.
Dag 3 KAMPALA – MURCHISON FALLS NATIONAL PARK
Vroeg in de morgen vertrekt u vanuit Kampala richting een van de mooiste
beschermde natuurgebieden van Uganda, Murchison Falls National Park. Na de
lunch gaat u het park in met een bezoek aan de waterval die door een zeven
meter brede spleet in de rotsen 45 meter naar beneden valt. Het is de adembenemende waterval waarnaar dit park vernoemd is.
Van verschillende uitkijkpunten is de waterval te zien.
Overnachting in Red Chilli Rest Camp.
Een luxer alternatief is Nile Safari Lodge.
Dag 4 MURCHISON FALLS NATIONAL PARK
Na een vroeg ontbijt start u met een game drive aan de noordelijke oever van de Nijl, met kans op giraffen, olifanten, leeuwen, hartebeesten
en diverse vogelsoorten. In de middag gaat u aan boord van de Madi Gras
boot, die u langs het uitbundige wildleven langs de rivier brengt. Tegen
het einde van de middag arriveert u bij uw Bush Camp, waar de tenten
worden opgezet. Terwijl de Afrikaanse nacht valt geniet u van een
heerlijke barbeque.
Dag 5 MURCHISON FALLS
In de vroege ochtend maakt u met een ranger een safariwandeling. Tijdens
een heerlijk ontspannen ontbijt op de Madi Gras boot vaart u terug naar
Red Chili Rest camp of uw luxere accommodaties. In de middag kunt u
ontspannen en genieten van het natuurschoon om u heen.
Overnachting in Red Chilli Rest Camp.
Een luxer alternatief is Nile Safari Lodge.
Dag 6 MURCHISON FALLS – KIBALE NP
U laat Murchison Falls achter u en rijdt via kleine Afrikaanse dorpjes en
bananenplantages richting Fort Portal. Dit charmante stadje ligt aan de voet van de Rwenzori Mountains
(Mountains of the Moon) en staat bekend om de uitgestrekte
theeplantages. Vanuit Fort Portal reist u door naar Kibale National Park
om direct de het dichte regenwoud van Kibale Forest NP te bezoeken.
Overnachting in Primate lodge Kibale.
Een luxer alternatief zijn de safaritenten van Primate Lodge Kibale.
Dag 7 KIBALE – QUEEN ELIZABETH NATIONAL PARK (ca. 3 uur)
Vandaag ontdekt u Kibale NP gedurende een zoektocht naar de chimpansees, red-tailed monkeys, black-and-white colobus monkeys en vele andere primaten
die in Kibale Forest leven.
Na de wandeling door het tropische regenwoud en de lunch vertrekt u naar Queen Elizabeth National Park.
Overnachting in Simba Safari Camp.
Een luxer alternatief is Mweya Safari Lodge.
Dag 8 QUEEN ELIZABETH NATIONAL PARK
De dag begint vroeg met een game drive wanneer we op weg gaan naar het gebied dat bekend staat om de Uganda Kobs die hier komen paren.
Ook gaan we op zoek naar leeuwen, olifanten, buffels en vele vogelsoorten. In de middag staat er een boottocht over het Kazinga Kanaal op het
programma met wederom een rijkdom aan wild. Overnachting in Simba Safari
Camp.
Een luxer alternatief is Mweya Safari Lodge.
Dag 9 QUEEN ELIZABETH NATIONAL PARK – BWINDI NP
Vanmorgen heeft u gelegenheid tot het maken van een optionele wandeling door een ravijn en gaat u op zoek naar de chimpansees in Kyambura Wildlife Reserve.
Een prachtige vallei geheel bedekt met tropisch regenwoud is het
woongebied van de chimpansees. Maar ook prachirge vlinders en een rijk
vogelleven zijn hier te zien.
’s Middags vertrekt u via een mooie route naar Bwindi waar de mountain gorilla's leven.
Overnachting in Kisoro Heritage Guesthouse
Een luxer alternatief is Nkuringo Safari Lodge.
Dag 10 BWINDI IMPENETRABLE FOREST NATIONAL PARK
Het hoogtepunt van de safari! De gorilla trekking is onvoorspelbaar en het kan twee tot acht uur duren voordat u de gorilla’s bereikt.
Maar wanneer u ze eenmaal gevonden heeft, kunt u deze machtige apen een uur lang bekijken terwijl ze eten, spelen en rusten. Een onvergetelijke ervaring!
De zoektocht naar de gorilla's kan over gladde en modderige niet gebaande paden gaan. Een goede voorbereiding hierop is aan te bevelen. Voor degene
die niet op een gorilla tracking gaan bestaat demogelijkheid om in de omgeving een begeleide boswandeling te maken of een bezoek te brengen aan
Buhoma Village.
Overnachting in Kisoro Heritage Guesthouse
Een luxer alternatief is Nkuringo Safari Lodge.
Dag 11 BWINDI – LAKE BUNYONYI
Na het ontbijt vertrekt u richting Lake Bunyonyi, het diepste meer in Uganda. Hier kunt u rustig bijkomen van de wandelingen
van de afgelopen dagen.
Ontspan, neem een verkoelende duik en geniet van een prachtige zonsondergang over het meer. Overnachting in Bunyonyi Overland
Camp.
Een luxer alternatief is Arcadia Cottages.
Dag 12 LAKE BUNYONYI – NSHENYI VILLAGE (ca. 5 uur)
Vandaag verlaat u het mooie meer en rijdt richting Mbarara en door naar Nshenyi Village. Een prachtige route leidt u naar deze verborgen landelijke boerderij waar u de traditionele manier van
leven kunt ervaren. Overnachting in Nshenyi Village.
Dag 13 NSHENYI VILLAGE
Een vroeg begin van de dag wanneer u zich tussen de Ankole koeien begeeft
en mee kunt helpen bij het melken. Na het ontbijt maakt u een korte wandeling naar het dorp van een Bahima
tribe.
Hier kunt u kennismaken met de traditionele levenswijze van deze lokale stam. ’s Middags kunt u ervoor kiezen een wandeling te maken langs de Kagera rivier,
de natuurlijke grens met Tanzania. U sluit de dag af met het bijwonen van traditionele dansen van een non-professionele groep uit de omgeving.
Overnachting in Nshenyi Village.
Dag 14 NSHENYI VILLAGE – KAMPALA- JINJA
Na het ontbijt verlaat u de prachtige omgeving van Nshenyi en rijdt via
een mooie route naar de hoofdstad Kampala en vervolgens naar Jinja, "The
source of the Nile". Onderweg passeert u de evenaar waar u uiteraard een stop maakt
voor foto’s en souvenirs. Overnachting in Adrift Nile High Camp.
Een luxer alternatief is Nile Porch.
Dag 15 KAMPALA – JINJA (ca. 2 uur)
Vandaag staat de oorsprong van de Nijl centraal. Jinja ligt aan lake Victoria waar de Nijl begint
aan een lange reis door Afrika. Ook bezoekt u de spectaculaire Bujagali
waterval. Voor de avonturiers onder u is er de mogelijkheid om na een instructie
te raften op de Nijl. De rivier brengt u langs prachtige landschappen en
door donderende stroomversnelling. Tussen de stroomversnellingen kunt u
genieten van de vele vogels die hier leven. Voor degene die niet wil raften is er een
mogelijkheid voor een rustige bootcruise bij de "Source of the Nile" en kunt u
de prestaties volgen van de rafters wanneer ze de spectaculaire Bujagali
waterval proberen te nemen. Ook is het mogelijk om de omgeving te
verkennen per quadbike safari. Al deze excursies zijn optioneel.
Overnachting in Adrift Nile High Camp.
Een luxer alternatief is Nile Porch.
Dag 16 VERTREK
Tijd om rustig afscheid te nemen van de Parel van Afrika! Voor uw vertrek naar Entebbe heeft u nog wat mogelijkheden om
van de Nijl te genieten. Ruim op tijd is er een transfer naar Entebbe en het
vliegveld voor uw terugvlucht.
Budget Safari
Bij 6 personen € 1.695,00 per persoon
Bij 4 personen € 1.995,00 per persoon
Bij 2 personen € 2.525,00 per persoon
Luxe Safari
Bij 6 personen € 2.345,00 per persoon
Bij 4 personen € 2.675,00 per persoon
Bij 2 personen € 3.495,00 per persoon
Bovenstaande bedragen zijn afhankelijk van de dollarkoers en de brandstofprijzen.
Op het moment van boeken bevestigen wij de dan geldende prijzen.
Vervoer van/naar vliegveld, transport per comfortabele 4x4 safari auto, Engelssprekende gids/chauffeur, genoemde overnachtingen op basis van een 2-persoonskamer, flesjes mineraalwater tijdens de safari, excursies en entreegelden nationale parken volgens het programma, permit voor het bezoek aan de chimpansees in Kibale.
Internationale vlucht, visum (verkrijgbaar op het vliegveld), Gorilla permit (USD 500 p.p. (peildatum 2008)), Chimp tracking in Kyambura Gorge in Queen Elizabeth N.P. (USD 50 p.p.), raften op de Nijl (USD 55 p.p.) niet genoemde maaltijden en drankjes, fooien, persoonlijke uitgaven, maaltijden niet volgens programma en optionele activiteiten.
Klik hier voor het boekingsformulier of stuur een email naar .